Year |
Chair |
Vice chair |
Board members |
Student member |
Note |
2022-2023 |
Daoqin Tong |
Hyun Kim |
Taylor Oshan, Xin Feng, Atsushi Nara |
Mehak Sachdeva |
2021-2022 |
Yongwan Chun |
Daoqin Tong |
Hyun Kim, Wei Kang, Taylor Oshan |
Mehak Sachdeva |
2020-2021 |
Yongwan Chun |
Daoqin Tong |
Qunshan Zhao, Wei Kang, Hyun Kim |
Jimmy Feng |
2019-2020 |
Yongwan Chun |
Eric Delmelle |
Qunshan Zhao, Wei Kang, Hyun Kim |
Jimmy Feng |
2018-2019 |
Carson Farmer |
Yongwan Chun |
Daoqin Tong, Eric Delmelle, Qunshan Zhao |
|
2017-2018 |
Heejun Chang |
Carson Farmer |
Debarchana (Debs) Ghosh, Daoqin Tong, Eric Delmelle |
Alexander Hohl |
2016-2017 |
Heejun Chang |
Carson Farmer |
Eun-Hye Enki Yoo, Debarchana (Debs) Ghosh, Daoqin Tong |
Yolanda J. McDonald |
2015-2016 |
Heejun Chang |
Anthony Grubesic |
Jennifer Miller, Eun-Hye Enki Yoo, Debarchana (Debs) Ghosh |
Yolanda J. McDonald |
2014-2015 |
Li An |
Anthony Grubesic |
Jennifer Miller, Eun-Hye Enki Yoo, Yongwan Chun |
Yolanda J. McDonald |
2013-2014 |
Li An |
Anthony Grubesic |
Jennifer Miller, Joni Downs, Yongwan Chun |
Jing Gao |
2012-2013 |
Li An |
Fang Qiu |
Changjoo Kim, Joni Downs, Yongwan Chun |
Dan Runfola |
2011-2012 |
Ningchuan Xiao |
Fang Qiu |
Eric Delmelle, Changjoo Kim, Joni Downs |
Dan Runfola |
2010-2011 |
Ningchuan Xiao |
Fang Qiu |
Robert Gilmor Pontius, Jr., Eric Delmelle, Changjoo Kim |
Michael J. Widener |
2009-2010 |
Ningchuan Xiao |
Ed Zolnik |
Joni Downs, Robert Gilmor Pontius, Jr., Eric Delmelle |
Michael J. Widener |
2008-2009 |
Mark Horner |
Ed Zolnik |
Darla Munroe, Ningchuan Xiao, Robert Gilmor Pontius, Jr. |
Michael J. Widener |
2007-2008 |
Mark Horner |
Ed Zolnik |
Steven Manson, Darla Munroe, Ningchuan Xiao |
Scott Bridwell |
2006-2007 |
Mark Horner |
Fahui Wang |
Phaedon Kyriakidis, Steven Manson, Darla Munroe |
Scott Bridwell |
2005-2006 |
David Wong |
Fahui Wang |
Mark Horner, Phaedon Kyriakidis, Steven Manson |
Scott Bridwell |
2004-2005 |
David Wong |
Fahui Wang |
Tom Cova, Mark Horner, Phaedon Kyriakidis |
Jared Aldstadt |
2003-2004 |
David Wong |
Stuart Sweeney |
Jonathan Comer, Tom Cova, Mark Horner |
Jared Aldstadt |
2002-2003 |
Alan T. Murray |
Stuart Sweeney |
David Wong, Jonathan Comer, Tom Cova |
Jared Aldstadt |
2001-2002 |
Alan T. Murray |
Stuart Sweeney |
Dave Lemberg, David Wong, Jonathan Comer |
Rachel Franklin |
2000-2001 |
Alan T. Murray |
Jonathan Comer |
Sucharita Gopal, Dave Lemberg, David Wong |
Rachel Franklin |
First SAM plenary |
1999-2000 |
Harvey J. Miller |
Jonathan Comer |
Jeffrey Osleeb, Sucharita Gopal, Dave Lemberg |
Kelley A. Crews-Meyer, Sandra Holland |
Name change |
1998-1999 |
Harvey J. Miller |
Jonathan Comer |
Jeffrey Osleeb, Sucharita Gopal, Dave Lemberg |
Brian Mikelbank |
1997-1998 |
Jean-Claude Thill |
Harvey J. Miller |
Randy Jackson, Jonathan Comer, Frank Southworth |
Brian Mikelbank |
1996-1997 |
Jean-Claude Thill |
|
|
|
1995-1996 |
Jean-Claude Thill |
|
|
|
1994-1995 |
Morton O'Kelly |
|
|
|
1993-1994 |
Morton O'Kelly |
|
|
|
1992-1993 |
Morton O'Kelly |
|
|
|
1991-1992 |
Stewart Fotheringham |
|
|
|
1999-1991 |
Stewart Fotheringham |
|
|
|
1989-1990 |
Stewart Fotheringham |
|
|
|
1988-1989 |
Daniel A. Griffith |
|
|
|
1987-1988 |
Daniel A. Griffith |
|
|
|
1986-1987 |
Nina Lam |
|
|
|
1985-1986 |
Nina Lam |
|
|
|
1984-1985 |
Nina Lam |
|
|
|
1983-1984 |
Grant I. Thrall |
|
|
|
1982-1983 |
Grant I. Thrall |
|
|
|
1981-1982 |
John Odland |
|
|
|
1980-1981 |
John Odland |
|
|
|
1979-1980 |
John Odland |
|
|
|
|